OZ Vláčik 2% Aktualizácia 22.11.2017

Vážení rodičia a priatelia MŠ Lietavská 1,

blíži sa obdobie podávania daňových priznaní a tým aj možnosť poukázať 2% zo svojich daní neziskovým organizáciám. V roku 2009 bolo založené občianske Združenie rodičov MŠ Lietavská - Vláčik pre umožnenie založenia samostatného účtu v banke pre príjem príspevkov od rodičov na združenie rodičov a pre umožnenie registrácie pre príjem 2% z daní. Všetky finančné prostriedky poukázané na účet občianskeho združenia sú určené výhradne v zmysle stanov občianskeho združenia na účely skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ (vybavenie interiéru a exteriéru, učebné pomôcky, hračky, kultúrne podujatia ...).
Dovoľte aby sme Vás týmto poprosili a vyzvali aby ste prispeli 2% zo svojich daní a tým pomohli naším deťom navštevujúcim Materskú školu Lietavská 1.

Tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2%,3% zaplatenej dane z príjmov" si môžete stiahnuť tu.
Tlačivo "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov" si môžete stiahnuť tu.

Nezabudnite, že o takúto finančnú pomoc pre škôlku, ktorú navštevuje Vaše dieťa, môžete požiadať aj Vašich rodinných príslušníkov, kolegov a známych, pretože čím viac daňovníkov poukáže na účet nášho Rodičovského združenia sumu zodpovedajúcu podielu 2% zaplatenej dane, o to viac finančných prostriedkov budeme môcť použiť na skvalitnenie projektov MŠ, neustále vylepšovanie záhradného areálu, podporu vzdelávacieho procesu našich detí, rôzne exkurzie, výlety, kurzy, divadielka, tvorivú činnosť v škôlke, atď.

Ďakujeme, že i Vy patríte medzi rodičov, ktorým nie sú ľahostajné podmienky vzdelávania našich detí a že i Vy ste touto formou – Vašim finančným príspevkom prispeli k ich skvalitneniu.

predseda OZ: Mgr. Viera Böttcher
riaditeľka MŠ: Mgr. Ivona Plevková

Základné údaje

Názov: Združenie rodičov Materskej školy Lietavská - Vláčik
Oficiálna skratka názvu: ZRMŠL – Vláčik
Forma: Občianske združenie
Dátum registrácie: 11.11.2009
Poradové číslo registrácie: 9670
Adresa sídla: Lietavská 1, 851 06 Bratislava - Petržalka
Identifikačné číslo (IČO): 42174651
Daňové identifikačné číslo (DIČ): 2023203215
IBAN: SK57 0200 0000 0026 9980 5353

Občianske združenie vzniklo 11.11.2009 na podnet rodičov a zamestnancov materskej školy podľa zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov.

Cieľ a činnosť

Cieľom ZRMŠL - Vláčik je napomáhať zabezpečovať kvalitnú výchovu a vzdelávanie detí, ktoré materskú školu na Lietavskej 1 navštevujú.

Činnosť ZRMŠL - Vláčik:
  1. Podieľa sa na riešení výchovných, vzdelávacích a prevádzkových problémov.
  2. Podporuje modernizáciu materiálno – technického zabezpečenia materskej školy:
    • inovácia učebných pomôcok, prístrojov, zariadení a didaktickej techniky
    • knižnično – informačné zabezpečenie vzdelávacieho procesu
    • nákup učebných pomôcok a hrových prvkov pre deti
    • softwarové vybavenie výpočtovej techniky
  1. Kultúrne a športové aktivity detí materskej školy:
    • kultúrne podujatia
    • športové súťaže a aktivity
    • napomáha rozvoju záujmovej činnosti detí a rodičov
  1. Podieľa sa na zabezpečení externej odbornej podpory rozvoja materskej školy:
    • prednášková činnosť odborníkov na materskej škole
    • lektorské, poradenské a iné služby v materskej škole